Felmenői között jeles városépítőkkel büszkélkedhet, apja és bátyja pedig újságíró volt. Nem véletlen hát, hogy a tanítás és az irodalomtörténet után Saly Noémi érdeklődése egyre inkább a főváros története felé fordult, s azon belül is elsősorban a régi kávéházakkal, vendéglőkkel kezdett foglalkozni. „Szülőfaluja”, a Tabán történetének kutatása mellett sokat foglalkozott Óbudával, az „Ódonságok városával” is.
Talán lesznek olvasók, akik emlékeznek Saly Noémi pár évvel ezelőtti kiállítás- és előadás-sorozatára a Társaskörben: Krúdy karján Óbudán, a Várban, a Krisztinában, a Tabánban. Mostani előadásában is az a régi Óbuda elevenedik meg, amelyről Krúdy oly színesen mesélt. Szó kerül nevezetes vendéglátóhelyekről, ahová az író szívesen járt, sőt, szökdösött esténként, a Bródy kávéház konyhájáról, de Drapcsik, a részeges csónakos (aki pofozta az öngyilkosjelölteket) T sőt Tomasek verklis is színre lép. Képzeletben leülhetünk mi is a régi, óbudai asztalokhoz, hogy elfogyasszunk például egy jó harcsapaprikást túróscsuszával.
Saly Noéminek számtalan tanulmánya, cikke, könyve jelent meg az említett témákban. Legújabb kötete éppen most, a könyvhétre jelenik meg. Ezekből is hoz majd magával az Óhegy Napokra, és szívesen dedikálja majd az érdeklődőknek!