Gyakran felvetődik, hogy lakásunk, kertünk és más feladataink megoldásához miért nem hegyvidékünkön lakó vállalkozókat, szolgáltatókat, szakembereket választunk. Hát azért, mert nem is tudunk arról, hogy egy utcával arrébb nagy tapasztalatú, jeles szakember lakozik.
Aki szeretne saját környezetében is munkát vállalni, és Óbuda Hegyvidéken lakik, az alábbi táblázatban megjeleníteni kívánt adatait küldje el az Egyesület e-mail címére. Reméljük, hogy ezzel nem csak a helyi vállalkozókat, hanem hegyi szomszédjainkat is segítjük.
A sportnak és szabadidős tevékenységeknek rendkívüli fontossága van a fizikai állapotunkra nézve az életünk folyamán. Ha sokat mozgunk és edzettek vagyunk, az csökkenti a fájdalmat, javítja a mozgásunk kötöttségét, merevségét. Növeli a kitartásunkat és jótékony hatással van a vérkeringésünkre. Akik aktívan élik az életüket, bizonyítottan kisebb hangsúlyt fektetnek a fájdalomra és/vagy mozgásszervi fogyatékosságaikra.
Tovább Egyre több helyről halljuk, hogy szerveződjünk közösségekbe, fogjunk össze, amennyire lehet, hogy megtarthassuk a hagyományos emberi értékeket. Mi, itt a hegyen, abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy már van egy lazább közösségünk, a mi kis „falunk”, melynek „nappali szobája” a mi Óhegy Klubházunk.
Használjuk ki közösségünk előnyét! Hozzunk létre egy virtuális faliújságot (üzenőfalat), ami nem függ a külső körülményektől, amivel könnyebben megtaláljuk egymást. Az „Óhegyi Cserebere, Ad-Vesz” című virtuális faliújságon (facebook csoport), és a Klubház üzenőfalán folyamatosan elérhetőek lesznek az igények. Itt mindenki közzé teheti, mire van szüksége, mit tud adni cserébe. De fizetni is lehet, ha úgy mindkét félnek jobb. Lássuk, milyen esetek adódhatnak:
Ha egyetért fentiekkel, esetleg van további ötlete, örömmel várjuk jelentkezését az Óhegy Egyesület e-mail címén is. Ha valaki nem szívesen használja az internetet, vagy bármilyen okból nem fér hozzá, üzenetét kitűzheti a Klubház kerti bejárata melletti üzenőfalra, vagy bedobhatja a Klubház postaládájába, az „Óhegyi Cserebere, Ad-Vesz” címmel. Ezek mind kikerülnek a virtuális üzenőfalra.
Kedves Szomszédunk, Kedves Barátunk! Egy szerveződő, egymást segítő közösség jól tud működni, csak akarnunk kell, hiszen akadálya nincsen.