Az osztatlan címerpajzs alsó részét zöld színű stilizált HÁRMAS HEGYVONULAT díszíti, amely a növényzettel borított hegyvidéket, Remetehegyet, Testvérhegyet és Táborhegyet jelképezi. Ezek ábrázolása a lakókörnyezethez való szoros kötődést hangsúlyozza.
A hármas hegyvonulat zöld színe pedig, a tavasz, a reménység, a feltámadás színe. A középső hegyvonulat keretezett mezejében 13 szemből álló aranyszínű, stilizált SZŐLŐFÜRT látható. Ismeretes, hogy ezen a vidéken a római kor óta folytattak szőlőművelést. Ezt a hagyományt ápolták majdnem két évszázadon keresztül az Óbudára betelepült német telepesek is. Ez a címerkép erre a korszakra emlékeztet bennünket.
A hegyvonulat felett vörös háttérben aranyló napkorong látható. A vörös szín Óbuda középkori címerének is meghatározó eleme, amely a tűz, a mennyei fényesség, a szeretet színe. Az ábrázolt NAPKORONG az örök folyamatosságot, az életerőt és vidámságot egyaránt jelképezi.
A címerpajzson kívül fekete vonalú keretben fehér színű alapon telt aranyszínű antiqua betűkből álló, csillagszegecsekkel jelölt szóközű felirat olvasható. A pajzs felett ÓBUDA, a pajzs oldalakkal párhuzamosan pedig HEGYVIDÉKIEK EGYESÜLETE felirattal.
Egyesület tagsága jóváhagyta a 2006. május 16-i közgyűlésen
A zászló alapszíne fehér, széleit vörös színű kifelé mutató farkasfogazat díszíti. A zászló függőleges és vízszintes osztótengelyének metszéspontjában helyezkedik el az egyesület jelképe. Egyesület tagsága jóváhagyta a 2006. május 16-i közgyűlésen.