A temetők esztétikája hozzátartozott egy-egy település arculatához, a gazdagon faragott és színesre festett síremlékek, sírkövek látványa fogadta az utazót. A temetők helyét, a hagyományos előírásoknak megfelelően, Aquincumban is a városból kivezető utak mentén, általában a városi úthálózattal egyidejűleg tűzték ki. A mai Bécsi út mentén az aquincumi katonaváros nyugati temetője húzódott. Hosszú ideig, a Kr. u. 2-4. századig temetkeztek az egyes parcellákba, gyakran korábbi sírt bolygatott meg a később odatemetett sírja. A temetkezésnek két alapvető módja volt: a halott elhamvasztása (crematio) vagy a holttest földbe temetése (inhumatio, csontvázas temetkezés), ezeken belül azonban a temetkezési mód rendkívül változatos volt.
Az évszázadok során Óbudán több köztemető működött. A XVII-XVIII. századtól ezekben a temetőkben jellemzően közösen temetkeztek a különböző felekezetek. Korábban külön-külön voltak felekezeti temetők, de idővel (főleg a helyhiány miatt) ez a szokás megváltozott.
Talán kevesen tudják, hogy a Táborhegyen is volt egy ilyen temető. Ez a temető 1881-től működött a Bécsi út - Táborhegyi út - Farkastorki út - Laborc utca által övezett területen. Korábban itt is szőlőföldek voltak, de a filoxéra pusztítása miatt a föld szabaddá vált egy új óbudai temető létrehozására.
A temetőben közösen, a területet felosztva temetkezett a katolikus, a református, az evangélikus és a zsidó felekezet. Később a Csillaghegyen felszámolt temető halottait is itt helyezték örök nyugalomba.
Korábban, a XVIII.-XIX. században több kisebb temető szolgált temetkezési helyül Óbudán. A Táborhegyen is volt egy temető, 1881-től a Bécsi út – Táborhegyi út - Farkastorki út - Laborc utca által övezett területen, későbbi nevén Óbudai Öregtemető, ahol különböző felekezetek számára szolgáltak kápolnák, ravatalozók és parcellák. Helyhiány miatt azonban 1910-ben új temetőt kellett megnyitni, és ekkor a Táborhegyi Öregtemetőt bezárták és nyílt meg az Óbudai újtemető. Megnyitása után számos család vitte át oda az elhunytjait.
Az új óbudai temető szép fekvésű, az Arany-hegy és a Testvér-hegy lábánál húzódik. A Bécsi út, Pomázi út és az Aranyhegyi patak által határolt háromszög alakú sík területen alakították ki. Jelenlegi területe 25,4 ha, a 60-as évek elején történt bővítéssel együtt. Az 1922 óta fennálló és ma is működő izraelita temető beékelődik területébe.