A család 1970-ben költözött fel a Táborhegyre, a Máramaros útra. A fiatal Gyuri az általános 7-8 osztályát az Erdőalja úti iskolában járta ki, majd a Rákóczi gimnáziumban folytatta tanulmányait. A tanulás mellett élte a fiatalok életét, ping-pongozások, vetítések az akkori Pártházban. 17 évesen ismerkedett meg a népzenével, és ez meg is határozta életútját.
1976-ban alapító tagja volt a Téka együttesnek, melyben a mai napig muzsikál. 1977-ben kezdett el dudálni, és beiratkozott a Béres János által alapított Óbudai Népzenei Iskolába, akkor alakult duda tanszakára, melyet ifj. Csoóri Sándor vezetett. Gyuri 1985-től már tanított az iskolában, a duda és kontra tanszakot vezette.
A Téka munkássága során mindig szempont volt az, hogy a fiatalokkal megismertessék a zenei és táncos hagyományainkat. Újságot adtak ki, melyben a fiatalok számára értékes tudásanyagot közöltek a magyar népművészetről. A legendás Téka Népművészeti Tábort 19 éven át tartották, melynek hatására ezrek váltak a magyar népi kultúra szerelmeseivé. Zenésztársaival mindig arra törekedtek, hogy az öregektől tanult muzsikát minél eredetibb módon megőrizzék, népszerűsítsék, terjesszék.
A régi álma egy nagy gyermek-együttest létrehozása volt. Ezt meg is valósította, és 2000-ben megalakította az Óbudai Waldorf Iskola Magonc Együttesét. Az iskola 7-12 éves diákjai muzsikálnak benne. Ma már a szülők is kedvet kaptak a muzsikáláshoz, így több száz főre duzzadt a létszám, és egy összetartó közösségé formálódott.
Lányi György célkitűzése, hogy a felnövekvő nemzedékben rejlő muzsikálási vágyat fenntartsa, valamint megismertesse velük a magyar népi kultúra kimeríthetetlen kincstárát.
Bérci Mária